Na 21. 2. letos připadá tzv. Masopustní úterý. Jedná se o hlavní den masopustního veselí, které vždy předchází Popeleční středě a následující postní době. Jedná se o slovanský svátek s kořeny, které sahají až do raného středověku. Během posledních tří dnů před velkým půstem se pořádaly zábavy, veselice, hostiny a zabíječky s cílem se nejenom pobavit, ale hlavně se dosyta najíst. Protože velký půst je křesťanskou přípravou před Velikonocemi, tak ani masopust nemá v kalendáři žádné pevné datum. Jeho dobu tak určoval 40 denní půst, počítán bez neděl, které se jako postní nedržely.
Slovo masopust vzešlo ze spojení opustit maso, podobně jako slovo karneval vzešlo ze spojení zanechat maso. Stejně jako velikonoční zvyky, i ty masopustní sahají v Čechách ještě před křesťanské období. Typické jsou průvody maškar, jejichž symbolika směřuje k plodnosti a budoucí dobré úrodě. Některé postavy se v průvodech zabydlely více, typická je třeba kobyla nebo medvěd. V německy mluvících zemích jsou tyto svátky známy jako fašank. Tento název je pro změnu spojení slov půstu a výčepu.
V Radimi se masopust s přestávkami držel a stále drží. Masopustní průvod obcházející obec vždy závisel především na nadšencích, kteří neváhali investovat svůj čas a energii k jeho organizaci. Tradiční akcí u nás zůstává především sportovní karneval, který letos bude už 92.